Maria Ratsakeskus

 

Kallis hobusehuviline,

Maria talus on hobuseid kasvatatud ja hobustega tööd tehtud juba alates talu asutamisest minu vana-vanaisa poolt vabariigi algusaastail. Ka pere vanem poeg, minu vanaisa, teenis oma kaitseväe aega ratsaväes ning hiljemgi talutöid tehes oli hobustel tema elus kindel roll. Hobune oli majapidamises ka nõukogude ajal. Seega on traditsioonidel ja järjepidevusel talus kindel koht.

90-ndate algul sai Maria talu uue hingamise ja hoo. Hakati tegelema turismiga ja taaselustati hobusekasvatuse traditsioon. Esimesed hobused saabusid Heimtali hobusekasvandusest ja pr. Maret Kärdi talust.

Praegu hõlmab meie tegevus hobuste kasvatamist, müüki ning kasutamist spordis. Samuti on meie tallid koduks teiste omanike hobustele.

Alates 1996. aastast on igal aastal korraldatud Maria talu ratsavõistlusi takistussõidus, galopis ja ka koolisõidus. Rajame ja ehitame uusi väljakuid, mille tulemusena valmib kaasaegne ratsakeskus. Kopliteks on meil kasutada ca 100 ha maad. Talu kõrval laiuv mets oma radadega aga lausa kutsub ratsutama. Kui tunnete vajadust millegi seesuguse järele, võtke meiega ühendust ja me aitame Teid.

Lugupidamisega,

Enn Rand
Maria talu peremees

Kasutame lehel küpsiseid

Mõned küpsised on vajalikud lehekülje tööks ja mõned on vajalikud, et kasutakogemust parandada. Saad otsustada, kas lubada need küpsised või keelduda neist. Kui sa keeldud küpsistest, siis kõik funktsioonid ei pruugi korralikult töötada.