Päikeseloojang Manilaiul - kajakimatk

Päikeseloojang Manilaiul

Maria Talu koostöös Seikle Vabaks meeskonnaga kutsuvad Teid nautima päikeseloojangut Manilaiul!

Manilaid on väike kivine laid Pärnu maakonnas ning ühtlasi üks väiksemaid elutegevusega laide Euroopas. Pärnumaa suuruselt teine saar on ca 5 km pikk ja keskmiselt 0,5 km lai ning moodustab koos Anilaiuga maastikukaitseala. Saare loodusväärtusteks on haruldased taimed ja rannaniidud. Soojadel maikuu- ja juuniöödel võib siin aga kuulda kõlavat kõrekontserti (kõred ehk juttselg-kärnkonnad).

Kajakimatk "Päikeseloojang Manilaiul":

  • kajakk ja varustus
  • giiditeenus
  • õhtusöök matkal
  • UNUSTAMATULT ROMANTILINE SEIKLUS
  • majutus Maria Talus kaheses toas
  • hommikusöök

Grupp min 6 inimest, seltskondadele alla 6 inimese hind kokkuleppel.
Lisatasu eest transfeer Maria Talust Munalaiu sadamasse ja tagasi.

MARSRUUT: Munalaiu sadam - Manilaid - Kuivassääre ots - Anilaid - Papina ots - Munalaiu sadam.
KESTVUS: 4-5 tundi ning selle aja sees teeme ringi ümber Manilaiu saare.
KILOMETRAAŽ: 12 kilomeetrit.

Merematka alguspunktiks on Munalaiu sadam, kuhu saabutakse isikliku transpordiga. Esimese asjana pakitakse kogu oma varustus veekindlalt kottidesse ja ühtlasi ka kajakkidesse. Seejärel toimub lühitutvustus matka varustusest ning aerutamise põhitõdedest. Kui tark jutt kuulatud asutakse teele.
Esimeseks peatuspaigaks on Kuivasääre ots, kus sirutatakse jalga, einestatakse väike snäkk ja kui vaja tehakse vajalikke muudatusi retke paremaks kulgemiseks. Seejärel liigume edasi Anilaiu saare poole, mis on tuntud röövlindude – kormoranide - pesitsuspaigana. Umbes selle aja paiku hakkate ka kindlasti tundma kerget näpistust kõhus ehk näljatunnet! Sellepärast asumegi kiiresti teele Papina otsa poole, kus valmistame vabas looduses kosutava kõhutäie. Einestus paigas asub ka Manilaiu tuletorn, mis on ainuke viltu olev tuletorn Eestis. Saate isiklikult üle mõõta, kui viltu see ehitis siis ikkagi on. Kellaajaliselt hakkab päike juba taevast merre langema. Terve õhtusöögi aja saab nautida kaunist kuma, mis täidab kindlasti mere poolt räsitud hinge kui ka vaimu.
Kui kõht mõnusalt punnis ja keha välja puhanud, liigume oma matkaga edasi mööda Manilaiu saare läänekülge, sihtpunktiks Munalaiu sadam. Selleks ajaks on päike mere taha loojumas ja heidab oma viimased kiiri meie õhtusesse merereisi. Viimasena randumegi sadamas, kus pakime oma asjad jälle lahti ning kuulutame ametlikult oma merematka lõppenuks!
PS! Muidugi tuleb arvestada sellega, et kui taevas paksult pilves on, siis kaunist päikeseloojangut me retkel välja ei suuda võluda, kuid sellest ei maksa oma tuju heidutada. Matk toimub ka pilve ja vihmaga ning kõik saavad vajaliku koguse seiklust!

Pärast matka soovitame lõõgastuda Talurahva Spaa saunades.

 

Küsi pakkumist siit või helista telefonil +372 523 6066